Strony

wtorek, 29 lipca 2014

Pierwsze kolorowe transfery

Przeczytałam na DECU Style o transferze acetonem i zaciekawiłam się czy można potraktować tak też kolorowy wydruk. Trzy próby i wyszło tak - Uważam, że jak na pierwszy raz może być. Podkładki zostaną, żeby było co pamiętać. 
Obiecywałam sobie, że nie będę kupować "drewna" w 
EPIK-u i znów to zrobiłam. Paskudne, niedorobione, źle się maluje. Ale miałam zamówienie na podwójny piórnik na kredki i tylko to znalazłam. Teraz na zdjęciach widzę, że jeszcze trzeba doszlifować. Jednak upał nawet w chłodnym sklepiku przytępia wzrok. Ale mam czas do piątku to się wyrobię. :) 

niedziela, 27 lipca 2014

Candy U Pani Ali - dwa lata blogowania

25 sierpnia minie dwa lata blogowania . Może to nie długo, ale zawsze to coś. Ponad 190 osób obserwuje lub do czasu do czasu zagląda, żeby zobaczyć co u mnie nowego. Ponad 85 tysięcy wejść.  220 postów, a najważniejsze, bo po to prowadzę bloga, ponad 1000 prac. 
Poznałam nowych ludzi, nawiązałam przyjaźnie, obejrzałam tysiące ślicznych prac, przeczytałam cudowne teksty, opowiadania, bajki,baśnie . Odwiedziłam z Wami tyle krajów, obejrzałam prześliczne zdjęcia. Czuję się z Wami cudownie. 

Zapraszam do zabawy. :)

Pokazałam w poprzednim poście serwetkę, w którą ozdobiłam prezenty na Candy.  Mam nadzieję, że się spodobają. Trochę dekoracyjnie, trochę użytecznie :) 


Bransoletka, rameczka w której powinien być pejzaż polski, a nie Paryż, ale miałam co miałam i budzik .

Co zrobić, żeby wziąć udział w zabawie ? 

1. Pozostawić komentarz pod postem z chęcią przyłączenia      się do zabawy. 
2. Nie obrażę się jeśli ktoś przyłączy się do grona osób, które    obserwują mój blog (ale to nie jest konieczne). 
3. Będę bardzo zadowolona jeśli polubicie na FB moją   
    stronkę U Pani Ali (to zwiększy szanse na wygraną)
4. Osoby nie mające bloga, też mogą się przyłączyć do   
   zabawy (proszę podać e-maila) 

Przewiduję też nagrody niespodzianki dla ... ale o tym potem. 


Zapowiedź Candy


Czy podoba Wam się ta serwetka ? Można coś fajnego nią ozdobić ? Kończę ozdabiać kilka drobiazgów na rocznicowe Candy. 
 Zaciekawiłam ?  :) 

Candy w Magicznej Kartce
piątek, 25 lipca 2014

Skrzyneczka w mazaje i zwierzaki.

Nowa mała skrzyneczka - 


Nie potrafię jeszcze ! barwić farbami metalicznymi i solami i postarzać , więc jak zobaczyłam ten papier ryżowy musiałam go mieć . 
Może kiedyś nie będę potrzebowała papieru, żeby uzyskać taki efekt. :) 

We wrześniu w Legionowie koło Warszawy Fundacja Przyjaciół Braci Mniejszych organizuje akcję charytatywną i przy okazji będzie można się pokazać ze swoimi pracami. Mam zamiar zrobić dla zwierzaków dużo zwierzaków. I to nietypowych . Pierwszy jest osiołek. Będą pieski, kotki, żabki, myszki, konie i nie wiem jakie jeszcze zwierzaczki. 

A, że minie niedługo ta moja druga rocznica mam ochotę na candy.  Jutro dopieszczę zdjęcia i zaproszę Was na jubileuszowe Candy :) Dobrej Nocy :) 


wtorek, 15 lipca 2014

Ramki trochę dla dzieci

Od Dorotki z jej wojaży sanatoryjnych dostałam trzy rameczki na zdjęcia. Chciałam więcej, ale zanim się zdecydowałam już nie było. Dobre i trzy. Może gdzieś jeszcze znajdę takie same. Jedna dostała poważne kwiaty, ale dwie pozostałe są raczej do pokoju dziecięcego. Bardzo fajnie się robiły. Nie malowałam ich. Serwetki zostały położone na lekko oszlifowaną sklejkę. Rameczka w łączkę niestety była trochę uszkodzona, mogłam masą załatać ubytki, ale musiałabym malować całość, a tego nie chciałam. Szlifować za bardzo nie mogłam, bo sklejka jest naprawdę cieniutka. 
Szkoda, że ramki nie mają szybki, ale nie dało by się jej zamontować. Można zastosować plastik (tak jak w ramkach z IKEA) . Może to zrobię. 
Chyba z nudów (?) zrobiłam jeszcze dwa pojemniczki z rolek. Albo do sklepiku albo do domu, bo tam się przydadzą, a w domu pasują do sypialni i w końcu nie latałabym za długopisem po całym mieszkaniu. 


Wstążeczka lekko maskuje moje gapiostwo - skleiłam dwie różne rolki (okazuje się, że każdy producent ma swoje) . Mogłam oczywiście jednym ruchem je rozkleić, ale nie miałam (wtedy) już innych. Teraz mam ich całą siatkę. I już się przyłożę . Ale wstążeczka ratuje sytuację . :) 

sobota, 12 lipca 2014

Początek wakacji (znów)

Zaczęły się wakacje. Z jednej strony mam trochę wytchnienia, ale to tylko trochę. Zamówienia książek, dzieciaki w sklepiku przesiadują od południa. Akurat z nimi nie mam dużo roboty, bo zajmują się same sobą. Odpowiadam tylko na setki pytań, ale rąk nie mam zajętych. No może trochę, bo książki zamawiam przez internet. 
Ale żeby nie był, że nic nie robiłam z mojego ukochanego decoupage. 
Dostałam fajne zlecenie. Na FB zadano pytanie czy ktoś, najlepiej z Warszawy nie podjął by się wykonania pracy. Wysłałam namiary na bloga i na FB U Pani Ali i dostałam zlecenie na zrobienie 20 deseczek. Deseczek z napisem i pod napis musiałam wykombinować serwetki, bo nie miałam odpowiednich. Ale od czego w Warszawie są Cuda Niewidy i Pan Robert. Na jego stronie wyszperałam serwetki, potem błagalny telefon i rano miałam serwetki i do pracy. 
Transfer napisu zrobiłam z drukarki atramentowej i wtarłam go na deseczkę dwukrotnie polakierowaną. Może można wyraźniej, ale nie dałam rady, ręka mdlała. Prawda, że do napisu Pole Serca serwetka pasuje ? 

Uzupełniłam pojemniczki na długopisy. Ostatnie trzy (choć jak zajdzie potrzeba mam żelazną rezerwę) . 
Na ostatnim pojemniczku są też serca i ta serwetka była brana pod uwagę na deseczki.  Przepraszam, że może te pojemniczki nie są wykończone tak na tip-top, ale nie będę ukrywać, że trochę nie dopracowałam. Poprawię się jak kupię lakier, bo teraz miałam jakieś resztki. 

I na koniec rameczka - duża powierzchnia do ozdabiania, małe zdjęcie, cieniutka sklejka. Mała rzecz a cieszy. Dostałam takie trzy. Dziś pierwsza dla dorosłych, następna będzie dziecięca, a trzecia ? Teraz widzę, że zdjęcie rameczki jest do kitu. Jeszcze raz je zrobię. 
Zaraz mecz! Idę przyszykować coś dobrego. Obejrzałam wszystkie mecze od początku i ten dzisiaj, o jutrzejszym nie wspomnę. Miłego :)